Kasutaja: Parool:

Ida-lääs

Vostok-Zapad

plussplussplussplussmiinus

1946 a.

Venelased on just sakslased maalt välja peksnud ning kõik mässumeelsed Siberisse kupatanud. Nüüd on Stalinil aega mõelda mida teha reeturitega ehk Venemaalt omal ajal emigreerunud kodanikega. Võimukal vurrudega vanal tekib salakaval plaan: ta kuulutab välja amnestia ja lubab kõigile emigrantidele, kes kodumaale naasevad, N Liidu passi ja võimalust osaleda Rodina ülesehitamisel. Paljud langevadki õnge ja võtavad üleskutse vastu. Ühel tuulisel ööl randub Odessa sadamas reisilaev sadade Prantsusmaalt naasevate endiste vene kodanikega. Teiste hulgas ka tunnustatud vene arst Dr. Aleksei Golovin (Oleg Menshikov - "Siberi habemeajaja") koos oma noore prantslannast naisega (Sandrine Bonnaire) ning nende väikese poja Serjoozhaga. Koos tugeva tuulega tervitab reisijaid sadamas karm reaalsus: nad on lõksu meelitatud! Sõjaväelased jagavad rahva kaheks: noored vasakule ja vangilaagrisse, vanad paremale ja otse teise ilma. Pääsevad vähesed, nendehulgas ka Golovinite pere, kuna leitakse, et Aleksei arstioskuseid võib riigil veel vaja minna. Perekond pagendatakse Kiievisse, kus Alekseist saab suurtehase terviseinspektor ja tema abikaasast Marie'st sõjaväe garderoobitädi, kel spiooni häbistav tempel - prantslanna ju! Kui Aleksei näib olukorraga leppivat, siis Marie's tõuseb meeletu mäss. Hingetoetust leiab ta noores ujujas Sashas (Sergei Bodrov Jr. - "Vend") ja asisemat abi pakub Kiievis gastroleeriv prantsuse primadonna Catherine Deneuve'i ("Indohiina") esituses.

1993 a.

Poliitilise taustaga armastusfilmi on lavastanud Régis Wargnier, kelle varasem film "Indohiina" võitis 1993.a. parima võõrkeelse filmi Oscari. Ka selles filmis mängis kuninglikult kaunis Catherine Deneuve - seekord küll peaosas, kandideerides koguni parima naispeaosatäitja Oscarile.

1999 a.

Ka Régis Wargnieri "Ida-Lääs" pälvis kriitikute poolehoiu ning film kandideeris tänavu parima võõrkeelse filmi Oscarile.


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
1 100%
0 0%
Ida-lääs
Zanr Armastus
Aasta 1999
Osades Oleg Menshikov
Sandrine Bonnaire
Sergei Bodrov Jr
Catherine Deneuve
Lavastaja Régis Wargnier
Pikkus 2h
Hinne 4.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid